ISF

STOP Poaching - SAVE African wildlife!

23. srpna 2014 v 19:32 | Lexi

Jak zajisté víte, pokud tento blog navštěvujete déle nebo mě sledujete na sociálních sítích, často se zmiňuju o jedné osobě - ta osoba se jmenuje Karel a je to tak trochu partner in crime. A ten zločinec zase něco vymyslel, naštěstí nic trestného ani nemorálního, přesně naopak, užitečného.

Jsem hrozně ráda, že vám můžu představit jedno skvělé video, které Kája vytvořila on her own a které tak trochu všichni milují, takže budete taky (a já nelžu no dobře, možná někdy, ale ne teď). Zas a opět, jak je u nás už zvykem, se jedná hlavně o slony a nosorožce, kterým naši drazí a všemi milovaní pytláci připravuji budoucnost formou vyhynutí.

Nezapomeňte, že je důležité konečně něco udělat a uvědomit si problém rychleji, než srdce přestane tlouci poslednímu nosorožci, poslednímu slonu, poslednímu zvířeti. Sdílejte video, informaci, lásku ke zvířatem, nezapomeňte na běžící projekt na blogu a hlavně nezapomeňte, že i vy můžete být změnou.

~ Lexi

P.S.: Také bych tento článek chtěla využít, abych veřejně poděkovala skvělé Katce, která mi poslala naprosto úžasný dárek ♥ Děkuji hrozně moc, vážím si toho - a ještě jedna věc: nikdy nepřestávej dělat to, co děláš :) Kéž by bylo více takových, jako jsi ty, máš muj respekt a vděk :)

Let's Celebrate World Elephant Day!

13. srpna 2014 v 9:12 | Lexi

Dnes, 12.8.2014, slavíme Světový den slonů. Možná jste spozorovali, že už od začátku mé práce pro ISF, mám nejhlouběji v srdíčku 2 druhy - nosorožce a právě slony. Proto jsem se kromě článku na toto téma rozhodla věnovat jednomu z vás, kteří podpoří slony a IS Foundation, dáreček - konkrétně podepsanou fotografii Iana. Co pro to udělat se dozvíte, pokud budete číst dál.

Věděli jste, že... (source)
slon africký je největším suchozemským tvorem?
existují dva druhy slonů, africký a asijský?
nejnovější věděcké poznatky odhalily, že slon africký žijící v lesích je geneticky jiným druhem než zmiňované 2, tedy je to možný 3. druh?
sloní chobot má více než 40 000 svalů, tedy více, než než všechny svaly v lidském těle?
slon má větší mozek než jakýkoliv jiný suchozemský tvor?
slon asijský je ohroženým druhém, zbývá méně než 40 000 jedinců na světě?
sloní samičky jsou nejdéle těhotné - 22 měsíců?
a slonu afrických zbývá už pouze 400 000?
asijští sloni se pohybují ve 14 zemích světa?
za posledních 50 let se zmenšil rozsah slonů o 70%?
na začátku minulého století bylo v Thajsku více než 100 000 slonů, nyní jich tam je méně než 4 000?
jeden ze tří asijských slonů, kteří zbývají na celém světě, žije v zajetí?
nedávný výzkum zjistil, že v zajetí trpí sloni dlouhodobou depresí a traumatem z jejich odchycení a zajetí, což výrazně zkracuje délku jejich života?
v roce 1989 CITES (Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy), vydal mezinárodní zákaz obchodu se slonovinou?
v roce 2003 bylo zabaveno největší množství slonoviny za posledních 25 let?
hodnota jednoho klu na černém trhu je mezi 15-20 000 dolarů?
hlavním trhem pro obchodování se slonovinou je Čína, kde jeden kel může vynést až 100-200 000 dolarů?
kly se nacházejí u afrických slonů u obou pohlaví, přičemž u slonu asijských je mají pouze samcci?

"Happy World Elephant Day" TREND WORLDWIDE!

12. srpna 2014 v 20:36 | Lexi

Jak už jsem psala v tomto článku, dnes slavíme Světový den slonů. A jak už jste si dost možná všimli, jsem kvůli tomu ohromně nadšená. A tak vás asi ani nepřekvapí, že jsem ještě nadšenější z faktu, že se tuto informaci podařilo vecpat mezi celosvětové trendy na Twitteru!


No tak, řekněte, jak moc jste taky nadšení :D ♥ A samozřejmě nezapomeňte na nejnovější projekt #CzechPeopleForElephants, kde můžete vyhrát podepsanou fotografii Iana! :)

ISF Sanctuary Project

8. srpna 2014 v 13:42 | Lizz
Mám tu pro vás připravený článek o novém projektu, který právě teď Ian chystá :) Myslím, že tahle novina je naprosto senzační a taky už konečně víme, proč je tak málo fotek. Jsem na Iana nesmírně pyšná :)) Nakonec jsem to i trochu zkrátila, takže kdo by si chtěl přečíst celý článek, může zde :). Asi se to nezdá, ale přeložit tenhle článek taky nějaký čas zabralo, tak prosím NEKOPÍROVAT :))

Ian se už v pár předchozích rozhovorech zmínil o tom, že by jednou hrozně rád vybudoval svou vlastní ISF chráněnou rezervaci. A to se stalo skutečností. Co k tomu řekl sám Ian?

Takže je to pravda. Celý můj život se brzy změní v nejvíce vzrušující, dobrodružný, náročný a krásný. Budu mít dítě! Děti jsou neuvěřitelné náplně života, protože mají příležitost, aby vás tlačily k pěstování soucity a vytvářejí naději. Mohu vám zaručit, že tohle dítě to bude dělat zaručeně a to ne jen pro mě, ale také pro bezpočet dalších.

Teď, předtím než si mě představíte, jak držím malou verzi sám sebe, vám musím říct, že to není typ dítěte který si asi myslíte, že to je. Je to přírodní chráněná rezervace ISF!
Vy všichni, ktěří se podílíte na rozvoji ISF, víte, že jsme přemýšleli a debatovali o tom, jak můžeme vytvořit inovativní, udržovanou rezervaci. Byla to hnací síla po celou dobu, každou minutu ne. Jak to udělat, udržet a jak zrealizovat tento projekt? Jak můžeme vytvořit něco, co nás bude reprezentovat i v budoucnosti ? Obdrželi jsme neuvěřitelnou podporu od naší ISF rodiny. Navázali jsme úspěšnou spolupráci s podniky fenomenální společnosti, která se zabývá stejnou věcí. Zjistili jsme, že i když jsme se hodně snažili a tři a půl roku pilně šetřili peníze, tak to stačit nebude. Ale to nás nezastavilo. Rozhodli jsme se garantovat nemovitostí a darovat všechny finanční prostředny potřebné pro hypoteční splátky na milion dolarů, abychom mohli začít s nákupem půdy. Projekt se tedy může začít realizovat.
Je nutné chránit a my jsme pro to odhodláni udělat cokoliv. Každý den vidím, že náš tým pracuje až do nočních hodin - připravují všechny potřebné informace, někteří tomu obětují i víkendy. Mezitím, co pracují neúnavně po celé planetě, skoro bez spánku a daleko od domova a rodiny - si jen uvědomuji, jak moc pyšný a poctěn jsem.

A musím využít této příležitosti k uznání - děkuji. Chtěl bych oslavit tuhle neúnavnou práci celé ISF rodiny. To vy jste ten budík, který mě ráno dostane z postele s touhou po změně a se srdcem plným naděje. Měli by jste být na sebe pyšní, co jste vše dokázali v tak krátkém čase. Díky vám:

• 50,000 dolarů za zvířací lékařskou pohotovost byly uděleny pionýrských jednotlivcům a zvířatům v nouzi.
• Více než 20 milionů zbytečně narozených bylo zachráněno pomocí naší ISF Spay & kastrovací klinice "Missisnippin'
• Náš hlas uslyšeli v Kongresu, když jsem svědčil ve prospěch ohrožených volně žijících živočichů a hrozeb, které mohou zažít.
• Naše společná práce mě vedla k tomu, abych se stal vyslancem dobré vůle pro Organizaci spojených národů a tak můžu změnit koprodukci našich světových vlád v globálním měřítku


• Spustili jsme UFactor program, který umožňuje naši mládež (největší přírodní zdroj této planety!) Identifikovat své vášně, kultivovat svůj talent a zesílit svůj účel.
• Udělili jsme 5000 dolarů mladým filmařům, protože pomohli rozvíjet naše globální myšlení na světovém filmovém festivalu.
• Kampaně jako Save a Cup, Green Your Thirst nebo Plastic Straws Can Suck It, spojili naše vysoké školy a vytvořili programy pro mládež k odstranění zbytečného plýtvání, zatímco divize, kampaně zvířat jako # Time4theTalk přinesly přednášku o světové krizi.
• Dali jsme vědět politikům, že s #CoalSucks jsme dosáhli víc jak 300 milionů různých stížností a že odmítáme mlčet.
• Dále pracujeme na vylepšení všech projektů jako UFacktor, který umožňuje mládeži vytvářet změny. ISF také pracuje na tom, aby se učitelé probudili, vzdělávali a inspirovali děti ve třídách po celém světě. Dáváme studentům možnost odchýlit se od únavných osnov a řešit příčiny, které mají na ně lepší vliv.

Mohl bych pokračovat dál a dál. Nevypsal jsem ani zlomek toho, kolik jste toho za tak krátký čas dokázali a vždy, když si na to vzpomenu, mám slzy v očích. Jsem tak poctěn, že mohu být součástí tohoto týmu. Dnes budu slavit a doufám, že budete slavit semnou - naše dítě, naší ISF chráněnou rezervaci.

S láskou,
Ian.

IS FOUNDATION >> VICTORY FOR THE WHALES! Whales hunting was CANCELED

6. dubna 2014 v 14:58 | Lexi

CZ: Konečně se povedlo něco velkého v oceánském světě. Jedním z mnoha cílů aktivistů, bojující za práva zvířat, bylo zastavení lovu na velryby. To se po dlouhých a marných pokusech přece jenom podařilo. Tuto pozitivní zprávu tweetoval také Ian (tweet na konci článku).

V New York Times napsali: "Japonsko zastavilo tento rok lovení velryb mimo Antarktidu, jen několik dní poté, co mezinárodní soud rozhodl proti jejich zabíjení, které rozpoutalo světovou kritiku.".

Ovšem hned v dalším odstavci se můžeme dočíst, že výhra stále není definitivní: "Podle premiéra Shinzo Abe ale Japonsko, i přes středeční zrušení lovu, stále manévruje s dalšími možnostmi pro budoucnost lovu. Akce nechává otevřenou možnost, že se Japonsko pokusí příští rok program znovu oživit pod jiným právním odůvodněním.

Celý článek naleznete zde.
ENG: There is finally something big happenin in the big ocean world. One of the biggest goal of an activist who are fighting for animal rights, was canceling whale hunting. Their tries seems successful after many long and unsuccessful attemps. This positive news has been also commented by Ian (the tweet on end of the article).

In the New York Times was written: "Japan has canceled this year's whale hunt off Antarctica, just days after an international court ruled against the killing, which had drawn worldwide criticism."

However, immediately in another paragraoh we can read that the win still isn't final: "Prime Minister Shinzo Abe said he would comply with the court order, although the ministry in charge of the hunt, which canceled it on Wednesday, appeared to leave Japan some wiggle room for the future. The action leaves open the possibility that Japan will try to revive the program under different legal reasoning next year."

You can read the whole article here.

"Fotka seashepherd -link- JO!!!!! ANO!!!!!!!!!!!"
Gallery Link >> Others > Twitter & Instagram [+1x new]

Ups, we did it!

8. července 2013 v 23:03 | Charlie


Znáte takový ten pocit, když se spojíte se stovky fanoušky po celé zeměkouli jenom proto, abyste podpořili Ianovu nadaci? Ne? Tak čtěte!Do you know such a feeling when you connect with hundreds of fans across the globe just because you all support Ian's foundation? No? Well, read on!


Patty Weston: One person can make a difference!

6. června 2013 v 14:41 | Lexi

Patty Weston je žena, kterou jsem poznala díky stránce na Twitteru, kterou jsme založily, ISF_CZ, o té jsem vám již mnohokrát psala. Stále nemůžu uvěřit, že se to stalo. Tato milá žena, žijící v USA, která svůj čas v poslední době věnuje snaze ochránit nosorožce, je známá rodiny samotného Iana. S jeho matkou Ednou dokonce jednu dobu bydlela, když se Ian naplno začal věnovat modelingu a jeho sestra Robin odjela na vysokou. Proto byl pro mě velký šok, když Patty kývla na mou prosbu o rozhovor se mnou. Nečekala jsem to, ale byla jsem nadšená, takže jsem se se srdcem v krku a třesoucími se rukama začala ptát. Tady máte výsledek mé práce. Nebudu vás žádat o nekopírování, právě naopak. Budu ráda, pokud rozšíříte tento rozhovor jak to půjde, můžeme takto společně pomoct nosorožcům (pouze prosím o uvedení zdroje):

Today is Shine a Light of Slavery Day

9. dubna 2013 v 18:42 | Lexi
Ian podpořil akci, která bojuje proti otroctví. Uvědomuji si, že vám to tady píšu už pozdě, ale jak jste sami včera viděli, moc jsem toho nepřidala. Přijímačky a škola a prostě to všechno a já jsem vážně v háji :(

O co tady jde/šlo?
Cílem akce bylo podpořit lidi v otroctví namalováním na sebe červeného X - no nejen na sebe ale kdekoliv vás napadne a takto dnes chodit. Koukněte na plakát o akci:

ISF >> "Blue August" 2011

28. března 2013 v 8:15 | Lexi
Když jsou ty prázdniny, tak jsem se rozhodla trochu doplnit rubriky. Začínám jedním projektem ISF, nazvanou "Blue August" z roku 2011.

Follow IS Foundation Czech!

26. března 2013 v 17:38 | Lexi

Dostala jsem naprosto instinktivní nápad - přišlo to z ničeho nic, když mi jedna slečna položila otázku, jestli je nějaká česká fanouškovská stránka, podporující ISF. Zamyslela jsem se, a nic mě nenapadlo. Jediná, na kterou jsem narazila, už 3 měsíce nic nepřidala, tak jsme si řekly, že proč ne?

Budeme vám neskutečně vděčné za každý retweet nebo za následování a šíření dál. Třeba dosáhneme jednou toho, že nás bude jednou následovat samotný Ian, protože několik fanouškovských on následuje. Na mém soukromém účtu mě následuje oficiální ISF, tak se jim budu snažit psát, ať nás taky podpoří.

Na naši stránku se dostanete kliknutím na obrázek výše. Děkujeme ♥

Make a Positive Impression with Ian Somerhalder & Barefoot Wine

9. března 2013 v 14:22 | Lexi

ISF >> Valentine's card

1. února 2013 v 18:03 | Lexi
Byly zveřejněny přání, na kterých můžete vidět herce z TVD s podpisem. Kartičky si můžete koupit, výtěžek půjde na ISF. Jelikož je to projekt ISF přidám i další herce, ne jen Iana. Prozatím se ale objevil jen Joseph Morgan.

1~25.jpg 2~24.jpg 3~20.jpg 4~16.jpg

ISF >> 11 animals more likely to kill you than sharks

7. ledna 2013 v 19:30 | Lexi
Na twitteru ISF se objevil tweet společně s článkem, který bych vám tady chtěla shrnout. Přeložila jsem vám to skoro celé, kromě závěru. Doporučuji vám si článek přečíst... některé věci vás určitě překvapí!


Dobré vědět! ---> 11 zvířat, které tě zabijí radši než žraloci...odkaz...

Pokud vám při pouhé myšlence na žraloky proběhne mráz po zádech, zvažte možnost poškození, které je schopné napáchat roj mravenců. A dokonce i krávy bývaly známé jako smrtící.

Žraloci jsou docela děsiví. Ve vodě jsou rychlejší než my, dokážou se objeví z ničeho nic a jako by z ničeho, a vzít si docela solidní sousto. Je celkém snadné být nervózní, když jste v tmavém oceánu a nejste si jistí, kdo s vámi plave se zubatým úsměvem. Ale žraloci nejsou zvířata, kterých bychom se měli obávat nejvíce. Zde jsou zvířata, která mnohem pravděpodobněji způsobí vaši smrt.

1) Komáři
655,000 lidí každý rok, hlavně v Africe, kvůli malému štípanci, který rozšiřuje malárii v levo a v pravo.

2) Hroši
2,900 lidí ročně bylo zabito těmito savci v Africe. Tomuto cvalíkovi jen stačilo nalákat je dovnitř...

3) Jeleni
130 lidí zabili kolem USA, téměř výhradně proto, že zasáhli jeleny svými vozy. Ne na darmo se říká "jeleni ve světle reflektorů" .

4) Včely
53 lidí v USA zemře každoročně na včelí píchanec, kvůli alergické reakci.

5) Psi
30-35 lidí zabijou psi každým rokem v USA. Fido není vždycky tvým nejlepším kamarádem!

6) Mravenci
20-50 lidí každoročně zemře v Africe kvůli mravencům. eople are killed each year in Africa from ants. Můžou být malí, ale desítky, stovky a dokonce i tisíce bodavých mravenců, může být až až.

7) Medúzy
20-40 lidí ročně zemře na Filipínách, kvůli anafylaxii způsobené medúzami.

8) Krávy
22 lidí ročně je zabito jen v USA, těmito zdánlivě poslušnými tvory. people are killed in the U.S. every year from these seemingly docile creatures. Jsou to zábavné zvířata, ale dostat od nich do hlavy, není zrovna zábavné.

9) Koně
20 osob ročně zemře díky našim koňským přátelům.

10) Pavouci
6.5 osoby ročně v USA zemře kvůli pavoučímu kousnutí.

11) Chřestýši
5.5 lidí zemře kvůli kousnutí chřestýše ročně v USA, takže zvažte, jak populární je v současné době pěčí turistika a táboření v ohrožené oblasti.

12) Žraloci
osoba ročně v USA a méně než 6 osob na celém světě je zabito žraloky. person is killed each year in the U.S. and fewer than six worldwide are killed by sharks. Od roku 2006 do 2010 byly pouze 3 oběti žraloků v USA!

Pokud máte potřebu článek zkopírovat, tak prosím, jedině se zdrojem!!
Překlad je můj. Děkuji!

Ian Somerhalder Foundation >> Let's Get Dirty (2012)

17. listopadu 2012 v 19:40 | Lexi
Trošku si procházím naši galerii a tam jsem našla několik zajímavých fotek, které jsem tady nedala, takže to tu zase trochu doplním.

Začnu fotkama z Ianova projektu, který nesl název Let's Get Dirty, je to už starší projekt, i když pořád dělaný v roce 2012. Fotky jsou krásné, Ian je vážně zlatý, jak pomáhá :)

Gallery link >> Ian Somerhalder Foundation >> Let's Get Dirty (17x)

Ian Somerhalder Foundation >> Ian October Update

14. listopadu 2012 v 11:18 | Lexi
Zdravím, jelikož jsem se rozhodla, jak jsem už psala, začít přidávat něco i o ISF, tak nejspíš začnu překládat :D Už dlouho tu žádný překlad nebyl, protože jsem prostě líná a když tomu rozumím já, tak to nějak neřeším :D Ale já se polepším :D Pokud se dokopu přes tento článek, bude to snad lepší :)
Protože si myslím, že by si nikdo nečetl jak originální článek tak můj překlad, tak vám tady dávám rovou jen překlad. Omlouvám se za jakékoliv chyby, ale nejsem nějaký anglický mistr. Když si k tomu připočtete skvělou americkou angličtinu Iana :D Určitě tam mám nějaké chyby, ale pochopit se to podle mě dá :)

...........................................

Wow!!! Musím poděkovat všem, kteří vyšli do ulic aby podpořili jejich vořecha* a také všem, kteří tam nemohli být, ale stále ukazovali ISF jejich lásku a podporu. Udělal jsem nějaké nové čtyřnohé, chlupaté přátele, a některé roztomilé a úžasné, dvounohé. Také jsem nemohl odolat sladké chlupaté tváři v líbacím stánku, mohl bys? Miluju podpotu nejlepších kamarádů, protože oni dělají fenomenální práci a je skvělé, že můžeme vidět, že je ISF rodina podporuje velmi dobře, protože máme ty nejúžasnější příznivce. Tato skutečnost dále ukázala srdce a duši, která byla nalita do hlasování pro ISF s Chase Community Giving. Všem nemohu dostatečně poděkovat pro jejich oddanost ke hlasování a pomoci ISF vyhrát. Přál bych si obejmout každého z Vás.
Ujistěte se, že máte Vaše oči a uši otevřené. ISF v následujících týdnech ohlásí nějaké velké oznámení. Zde budou informace o nových produktech ISF, jsou k dispozici jedině darem, nové dárce programu a nemůžeme se dočkat, až vám povíme více o příštím TVD conu.
Samozřejmě naše základní vášeň a zaměření se stále zaměřuje na našem snu zvířecí svatyně. Každý dar nám pomáhá, aby rozšířil slovo blízko a daleko. Společně s rychle se blížicími svátky jsme dosáhli ročního období, kdy bychom měli být vděční za všechno, co máme. Ale neměli bychom být vděční jen během Vánoc. Ale tento šílený svět je úžasné místo a já jsem vděčný za všechny pokroky, které učinila ISF a za všechnu lásku a podporu od vás všech. Takže děkuji, děkuji, děkuji!
* V tomto místě si nejsem jistá překladem...

Ian Somerhalder Foundation >> Commercial

13. listopadu 2012 v 10:59 | Lexi
Rozhodla jsem se, že začnu přidávat ISF, protože to tady chybí a neptejte se, jak je to možné ;)


 
 

Reklama