Let's Celebrate World Elephant Day!

13. srpna 2014 v 9:12 | Lexi |  ISF

Dnes, 12.8.2014, slavíme Světový den slonů. Možná jste spozorovali, že už od začátku mé práce pro ISF, mám nejhlouběji v srdíčku 2 druhy - nosorožce a právě slony. Proto jsem se kromě článku na toto téma rozhodla věnovat jednomu z vás, kteří podpoří slony a IS Foundation, dáreček - konkrétně podepsanou fotografii Iana. Co pro to udělat se dozvíte, pokud budete číst dál.

Věděli jste, že... (source)
slon africký je největším suchozemským tvorem?
existují dva druhy slonů, africký a asijský?
nejnovější věděcké poznatky odhalily, že slon africký žijící v lesích je geneticky jiným druhem než zmiňované 2, tedy je to možný 3. druh?
sloní chobot má více než 40 000 svalů, tedy více, než než všechny svaly v lidském těle?
slon má větší mozek než jakýkoliv jiný suchozemský tvor?
slon asijský je ohroženým druhém, zbývá méně než 40 000 jedinců na světě?
sloní samičky jsou nejdéle těhotné - 22 měsíců?
a slonu afrických zbývá už pouze 400 000?
asijští sloni se pohybují ve 14 zemích světa?
za posledních 50 let se zmenšil rozsah slonů o 70%?
na začátku minulého století bylo v Thajsku více než 100 000 slonů, nyní jich tam je méně než 4 000?
jeden ze tří asijských slonů, kteří zbývají na celém světě, žije v zajetí?
nedávný výzkum zjistil, že v zajetí trpí sloni dlouhodobou depresí a traumatem z jejich odchycení a zajetí, což výrazně zkracuje délku jejich života?
v roce 1989 CITES (Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy), vydal mezinárodní zákaz obchodu se slonovinou?
v roce 2003 bylo zabaveno největší množství slonoviny za posledních 25 let?
hodnota jednoho klu na černém trhu je mezi 15-20 000 dolarů?
hlavním trhem pro obchodování se slonovinou je Čína, kde jeden kel může vynést až 100-200 000 dolarů?
kly se nacházejí u afrických slonů u obou pohlaví, přičemž u slonu asijských je mají pouze samcci?"96 slonů je zabito každý den v Africe. Můžeme to zastavit. V tento den, 12. srpna, Světový den slonů, se zeměkoule spojí, aby ochránila a oslavila slony. Potřebují naši pomoc. Zvyšující se poptávka po slonovině vede slony k zániku. Projevme svou podporu těmto úžasným zvířatům." - source

"Rozlučte se slony, pytláci je začali masově trávit kyanidem. Každých patnáct minut zabíjí pytláci v Africe jednoho slona. Zdá se vám to děsivé? Bohužel to bude ještě horší - pytláci a pašeráci totiž začali proti slonům používat obzvlášť zákeřnou zbraň... Zatím zabíjeli pytláci především automatickými a loveckými zbraněmi. Teď ale strážci národního paku Hwange v Zimbabwe zjistili, že nelegální lovci proti slonům začali používat kyanid. Pomocí tohoto jedu otravují napajedla, kam sloni chodí pít. Za posledních pár měsíců tímto způsobem zemřelo celkem 41 slonů. Tresty za toto drastické narušení ekosystému jsou zcela bezzubé. Pokud bude vybíjení slonů postupovat stejnou rychlostí, budou sloni v Africe ve volné přírodě vyhubeni do 12 let. Přežili 50 milionů let v přibližně stejných stavech - ale stačilo 150 let s Evropany a je s nimi konec..." source

#CzechPeopleForElephants
Co udělat? Vyfotit se s papírem s nápisem #CzechPeopleForElephants a fotografii sdílet na sociálních stránkách - nejlépe instagramu. K tomu jako popisek si vyberte jeden z bodů "Věděli jste, že...", které jsem psala výše (pokud chcete v angličtině - to by bylo lepší, je to napsáno tady) a použijte hashtag #CzechPeopleForElephants - díky tomu vás dohledám a budete zapojeni do soutěže. Ovšem tady důležitá věc - NEMŮŽETE MÍT SOUKROMÝ ÚČET, to bych se k tomu nedostala :D Pokud máte, pošlete mi print screen obrazovky z vašeho instagramu, nebo mi napište komentář nebo mail, abych vás mohla začít sledovat a viděla to :)

Pokud nemáte instagram, použijte twitter, tam se ale nevlezete pravděpodobně do 140 znaků, tak to stačé sdílet bez jednoho z bodů z "Věděli jste, že...", ale označte mě v tweetu (@Helena_Lotter).

Pokud nemáte ani twitter, sdílejte foto na Facebooku, kde také napište jeden z bodů a použijte hashtag - následně udělejte print screen obrazovky a to mi pošlete na mail - helena.lotterova@seznam.cz.

A pokud nemáte sociální sítě, stačí mi fotografii poslat na mail helena.lotterova@seznam.cz, ovšem nebudete již zařazeni do soutěže o Ianův autogram.

Ještě jedna věc - na papír, se kterým se budete fotit, dopište "Global March For Elephant & Rhinos". Jedná se o pochod na podporu slonů a nosorožců - celosvětový. Budu také ráda, pokud podpoříte následující stránky "lajkem" na facebooku, a to konkrétně tuto a tuto.

POSLEDNÍ DEN SRPNA BUDE "SOUTĚŽ" VYHODNOCENA A VYBRÁN JEDEN VÝHERCE, KTERÝ ZÍSKÁ PODEPSANOU FOTOGRAFII IANEM. JE TO JEN TAKOVÁ TŘEŠNIČKA NA DORTU, PEVNĚ VĚŘÍM, ŽE TO NEBUDETE DĚLAT KVŮLI TOMU, ALE KVŮLI NAŠIM ŠEDÝM OBLÍBENCŮM :)

Dobré vědět:
za každé sdílení máte větší možnost získat Ianův podpis - tím nemyslím jen různorost sociálních sítí, ale jak často budete sdílet - pokud každý den zveřejníte novou fotku, s novým heslem a použijete hashtag, budete mít větší šanci, že vás vylosuju
jak už vám z předchozího bodu došlo, bude se losovat výherce a losovat nebudu já (aby se předešlo kecům o protekci)
BLOG SE TAKÉ POČÍTÁ - za sdílení projektu na vašem blogu získáte další "body, vstupy" do losování

Pokud by vás zajímalo něco dalšího nebo byste mému vysvětlení nerozuměli (upřímně, vůbec by mě to nepřekvapilo :D), kontaktujte mě na mail helena.lotterova@seznam.cz nebo na asku.

Jinak mnohokrát děkuji za zájem a případnou účast - a nezapomeňte, že to neděláme pro sebe nebo pro podpis, ale pro slony ♥ :)

 


Komentáře

1 Markeet Markeet | Web | 12. srpna 2014 v 20:14 | Reagovat

nádherný blog, ianovi to moc sluší :)

2 EW* EW* | Web | 13. srpna 2014 v 18:06 | Reagovat

Sdíleno na blogu :D

3 best-actresses best-actresses | Web | 13. srpna 2014 v 21:48 | Reagovat

Helenko, asi tu fotku udělám, co bych pro tebe a podpis Iana neudělala :D jen se k tomu dokopat :D:(

4 Katty~ Katty~ | Web | 13. srpna 2014 v 21:56 | Reagovat

Ty jo většinu těch věcí jsem fakt nevěděla! :) A Ian je super, že se tak stará o zvířátka ♥ Jinak do losování se asi zapojovat nebudu, Ianův autogram mám z Vídně, tak nechám šanci druhým ♥

5 Sima Sima | E-mail | Web | 14. srpna 2014 v 13:41 | Reagovat

z tých faktov ma niektoré dosť prekvapili :D :D ináč už klasika zverejnený prjekt aj na blogu aj na FB a už som sa zapojila aj na Instagrame :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama