Ian Somerhalder about ISF for MTV Act Blog

24. listopadu 2012 v 13:39 | Lexi |  Interviews
Přeložila jsem pro vás celkem dlouhý rozhovor s Ianem ohledně ISF. Myslím, že odpovídal pěkně, některé jeho věty jsou vážně fajn. Pobavilo mě, když řekl, že není milým člověkem. Nemusíte to číst celé, pokud vás to nezajímá, ale prosím, pokud by toto chtěl někdo zkopírovat (nejspíš jsem to neviděla ještě na žádném blogu), tak jedině s mým viditelným zdrojem! Dalo mi to celkem hodně práce!

...............................................................

Proč jste si vybral prostředí a práva zvířat jako zaměření ISF?
Představ si na chvíli, že slovo "životní prostředí" není od nás ničím oddělené. Představ si nás jako biologický organismus. Stromy na Zemi pracují stejně dobře jako plíce. Pokud se podíváš na strom, anebo na plíce, prakticky je nemůžeš rozlišit od kousku korálu. Všechno spolu souvisí. A tady se objevuje otázka: proč bys o sebe neměl dbát? V podstatě ti to umožňuje žít značně zdravější život. To je to, čím se zabývám já a ISF.

Pokud jde o zvířata, jsou to vlastně jediná další živé bytosti, se kterými sdílíme tuto planetu. Divoké či domácí, reprezentují veliký cíl našeho života. Divoké reprezentují rovnováhu v přírodě, a málo rovnováhy může být katastrofický. Domácí zvířata symbolizují rovnováhu v našem životě a v naší rodině. Abychom se mohli rozvíjet jako druh, lidi musí začít uznávat důležitost každého života, v každé formě, považujíc každou formu života s úctou a ctí, a také s největším soucitem.


Mohl bys nám povědět, o co jde s tvým zvířecím azylem?
Zatím všechno připravujeme. Na severu je krásný kousek země, jehož cenu právě vyjednáváme s nadějí na koupi. Plány obejmují postavení azylu, kde by bylo hodně zvířat, davající jim druhou šanci díky unikátnímu programu, který poskytne těmto stvořením provést změny v jiných stvořeních: lidech.

Jsme tím skutečně nadšení. Rozvíjíme program proti šikaně. Je to pro nás velmi těžké, být progresivní jako cyvilizace, pokud se děti zabíjejí kvůli pronásledování. Většinou jsou zastrašovány od povrchových věcí. Děti se doslovně zabíjejí, protože internet dovoluje šikanu tak, jak to předtím nikdo neznal.

Dítě, které je obětí šikany (protože nesedí do plánů jiných lidí), se zabije, i když se jeho život mohl urovnat, nebo se mohl stát příštím prezidentem nebo změnit svět v jiném směru. Ve skutečnosti každý z nás tvoří svět, který dnes vidíme. Prostě se nemůžeme rozvíjet do doby, než budeme mít společenství, které pochopí, že jednotnost nezmění skutečnost, to rozmanitost vede k lepšímu, jasnějšímu a více kreativnímu světu.

Jak můžou pomoct lidi, kteří si nemohou dovolit pomoct finančně?
Nejlepším způsobem je podpora ISF v médiích. Informace se tam šíří velmi rychle a zpřístupnění tohoto online skutečně zapojuje lidi.

Něčím jiným je zaležení lokální skupiny ISF. Je to skutečně mocné, když lidi zakládají takové skupiny. Mají určitý počet následovníků v jejich společnosti, kteří se začínají spojovat. Toto spojení přenáší hory. Takové skupiny existují na celém světě. Od Ohio po Pákistán, víš co máš na mysli?

Můžeš nás také spojit s vůdci změn. V podtatě to, co musíš udělat, je být našimi očima, ušima a ústy. Je toho hodně, co je monžo udělat, doslovně od ruky.

Jak je to možné, že ses ukázal jako milý chlap?
Skutečně jím nejsem.

Kdy jsi začal s dobročinností?
Všichni máme rádi, když jsou k nám lidé milí, takže si umím představit, že by každý chtěl být milý na lidi, kteří jsou kolem něj. Je hodně hlasů, které nejsou slyšet v tomto světě, a které jsou hlubší než ten můj. Skutečně, jsem jen hlas. Mám několik nápadů, ale jsem hlasem jejich hlasů, protože vlastním platformu v podobšě zábavy (TVD).

Šel bys někdy na rande s holkou, která není dobrovolnicí? Je to pro tebe překážka, kterou nejde překonat?
Určitě by to byla překážka, kterou by nešlo překonat.

Ok. Promluvme si o Christianu Greyovi. Ne, nezeptáme se tě, zda jsi dostal roli. Chceme vědět: Myslíš si, že pán Grey by mohl být dobrovolníkem ve tvé nadaci? Co by mohl dělat?
Samozřejmě, že by byl dobrovolníkem. Pan Grey je blázen na různé výzvy... jako dobrovolník? Pan Grey by byl schopen využít svět korporací do služby a vyplnění mise nadace, a udělal by to s bleskem v očích a úsměvem na tváři
 


Komentáře

1 tay-swift-team tay-swift-team | Web | 24. listopadu 2012 v 13:41 | Reagovat

není to nic moc, ale aspoň něco :D

2 Natálie. Natálie. | Web | 24. listopadu 2012 v 13:44 | Reagovat

Máš krásný lay:))

3 NanXoXo/Lauren NanXoXo/Lauren | Web | 24. listopadu 2012 v 13:51 | Reagovat

super:)

4 Maťo Maťo | Web | 24. listopadu 2012 v 14:05 | Reagovat

Skvelé interview, a máš u mňa za ten preklad veľké plus, keď si si dala námahu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama